Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Abdixhiku për draftin e Ramës:  Propozimet pa autorësinë e Kosovës s’kanë vlerë

NULL NULL
08.06.2023 21:57
Lumir Abdixhiku

Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka dalë kundër propozimi të Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

“Ne nuk e dimë motivin e Shqipërisë zyrtare pse ka dalë me një qëndrim të tillë”, tha fillimisht Abdixhiku në Pressing të T7.

Më pas, ai tha se nëse nuk ka autorësi të Kosovës, propozimi mund të bëhet pjesë i diskutimit, por jo edhe i implementimit.

“Atë që duhet ta them është që as një propozim që nuk ka autorësi të institucioneve të Kosovës nuk ka vlerë për Kosovën”, ka vazhduar ai.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.