Abdixhiku nis vizitën zyrtare në Francë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Abdixhiku nis vizitën zyrtare në Francë

NULL NULL
07.03.2023 11:25
Lumir Abdixhiku

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do të qëndroj në Francë për vizitë zyrtare.

Siç bën të ditur zyra për media e LDK-së, kjo vizitë do të realizohet me ftesë të autoriteteve franceze, njofton Klankosova.tv

Tutje bëhet ditur se gjatë ditëve në vijim Abdixhiku do të takohet me zyrtarë institucional të shtetit të Francës.

Bashkë do të diskutojnë lidhur me zhvillimet e fundit politike, dialogun dhe rrugën integruese të Kosovës në strukturat euroatlantike.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.