Abbott: Miratimi i aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KiE, një hap i rëndësishëm - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Abbott: Miratimi i aplikimit të Kosovës për anëtarësim në KiE, një hap i rëndësishëm

NULL NULL
24.04.2023 21:35
Nicholas Abbott

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott,  miratimin e aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës e ka quajtur një hap të rëndësishëm.

Abbott tha se Mbretërisha e Bashkuar këtë.

“Obligimet që do të sjellë anëtarësimi në kohën e duhur do të zhbllokojnë përfitime për të gjitha komunitetet e Kosovës”, tha ai.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS