Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Abazoviq s’bie në grackë: Mali i Zi dhe BE, 501 milionë

NULL NULL
02.07.2022 23:20

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka dhënë intervistë për televizionin shtetëror serb, RTS, ku ka folur për raportet mes dy vendeve dhe shumë çështje të tjera.

Gjatë intervistës, Abazoviq është provokuar nga moderator, duke provuar që Malin e Zi ta vendosë në grupin e vendeve aleate të Rusisë

“Që kur di për veten, malazezët, ne [Serbia] dhe Rusia jemi 200 milionë. Ai janë këto shifra sot?”, i është drejtuar gazetari atij, dhe Abazoviq ka dhënë këtë përgjigje: Numrat e ditëve të sotme janë: Ne dhe Evropa, 501 milionë”.

Që aty Abazoviq ka thënë se Mali i Zi solidarizohet me Ukrainën e cila është duke u përballur me agresionin rus që nga 24 shkurti.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.