Abazoviq mban takim me partitë pro-serbe gjatë pauzës së mocionit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Abazoviq mban takim me partitë pro-serbe gjatë pauzës së mocionit

NULL NULL
19/08/2022

Kryeministri i Malit të Zi, pauzën prej 1 ore të kuvendit e ka shfrytëzuar për takim me partitë pro-serbe.

Nuk dihet se çfarë është diskutuar, pasi takimi ishte me dyer të mbyllura dhe nuk pati deklarime për media nga asnjëra palë.

Ndërsa, në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova, Abazoviq tha se ndihet shumë i relaksuar në ditën kur po mbahet mocioni kundër tij, teksa shtoi se njëra nga arsyet për mocion përkatësia e tij etnike e siç tha ai “menduan se ua mbrojë krimin që e bën për 30 vjet”.