AAK shënon 23-vjetorin e themelimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

AAK shënon 23-vjetorin e themelimit

NULL NULL
02.05.2023 07:27
AAK

Më 2 maj të vitit 2000 skenës politike në Kosovë iu shtua edhe një parti politike.

Në atë kohë, pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës, u krijua Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj.

Kjo parti sot shënon 23-vjetorin e themelimit të saj.

Ceremonia qendrore e shënimit të këtij përvjetori mbahet në Prishtinë, në ora 18:00 në hotelin Emerald.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.