AAK: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve, fushata do të zgjasë pesë ditë (VIDEO)

AAK: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve, fushata do të zgjasë pesë ditë (VIDEO)

NULL NULL
3 months më parë

Muharrem Nitaj nga AAK-ja pas takimit me presidenten e vendit, Vjosa Osmanin, ka thënë që zgjedhjet e 17 tetorit do të mbahen në po atë datë.

“Zgjedhjet do të mbahen në ditën e caktuar siç kanë qenë të shpallura. Presidentja Osmani deklaroi se pa konsensus politik, nuk ka mandat dhe nuk do t’i shtyjë zgjedhjet”, tha ai.

“Të gjitha partitë politike ishin kundër shtyrjes së zgjedhjeve, veç Kurti preferonte shtyrjen por tha që nuk do ta imponojë qëndrimin e tij. Fushata do të zgjasë pesë ditë”.