AAK e bindur se i mban Junikun dhe Deçanin (VIDEO)

AAK e bindur se i mban Junikun dhe Deçanin (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 2 months më parë

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj në ditën e fundit te fushatës zgjedhore qëndroi në Junik dhe Gjakovë.

Në të dy këto komuna kërkoi votën e qytetarëve edhe për një mandat për Agron Kuçin dhe Ardian Gjinin. Për të dy kandidatët nga partia e tij, ish-kryeministri foli fjalë të mira dhe tha se janë shembuj se si duhet qeverisur.

Haradinaj pak orë para heshtjes zgjedhore ua uroi fitoren Kuçit dhe Gjinit, duke u shprehur i bindur se që të dy do të kenë edhe nga katër vjet kryetarllëk.