Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

A mund të pini alkool nëse jeni duke përdorur antibiotikë?

NULL NULL
09.06.2023 23:04
Alkool
Alkool

Ekspertët shëndetësorë kanë thënë se nuk ka gjasa që pirja e alkoolit në sasi jo të madhe të shkaktojë probleme nëse jeni duke përdorur antibiotikë.

Por, ata gjithsesi bëjnë thirrje që të shmangen pirjet alkoolike kur merrni ilaçe të çfarëdo lloji, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Sipas disa ekspertëve, alkooli mund ta minimizojë efektin e atibiotikëve dhe sipas tyre mund të intensifikojë simptomat e sëmundjes që keni tashmë, të tilla si marramendje ose përgjumje.

Pra, sipas ekspertëve ka disa antibiotikë që ndonjëherë mund të ndërveprojnë me pijen alkoolike, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm ndaj pijeve të tilla në këtë periudhë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.