A e dini pse duhet të bëni seks më shumë gjatë dimrit? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

A e dini pse duhet të bëni seks më shumë gjatë dimrit?

NULL NULL
24.01.2023 10:47

Seksi është shumë i këndshëm dhe kjo s’mund të mohohet. Por mund të jetë edhe më i dobishëm kur jashtë është ftohtë.

Të zënë me punë mund të jetë gjëja e fundit në mendjen tuaj kur është ftohtë, por ka shumë arsye pse duhet të bëni seks gjatë muajve të ftohtë

Pippa Murphy, eksperte për seksin dhe marrëdhëniet në Condoms.uk, po u bën thirrje çifteve të nxehen për shkak të faktit se kjo është shumë e mirë për shëndetin e tyre, transmeton Klankosova.tv.

Ajo ka rekomanduar disa arsye pse njerëzit duhet të bëjnë seks gjatë muajve të ftohtë të dimrit, duke përfshirë faktin se do t’ju ndihmojë të flini.

Lexoni arsyet më poshtë;

Ju bën më të ngrohtë, kështu që mund të ndihmojë në uljen e faturave të ngrohjes

Mund të ulë nivelin tuaj të stresit me 68 për qind

Seksi mund t’ju ndihmojë të flini më mirë

Ndihmon në rritjen e sistemit tuaj imunitar, i cili mund t’ju ndihmojë të luftoni ftohjet dhe gripin