A do ta vendos Real Madridi edhe një trofe në vitrinën e saj? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

A do ta vendos Real Madridi edhe një trofe në vitrinën e saj?

NULL NULL
10/08/2022

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të luhet finalja e Superkupës së Evropës.

Në stadiumin olimpik në Helsinki, përball njëri-tjetrit do të jenë fituesi i Champions League dhe Europa League.

Real Madrid dhe Eintracht Frankfurt, do të luajnë mes vete me qëllimin e vetëm për ta rrëmbyer këtë trofe.

Madrilenët në finalen e Championsit e mposhtën Liverpoolin me rezultat 1:0

Ndërkaq Eintracht Frankfurt triumfoi ndaj Glasgow Rangers, pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5:4, pasi koha e rregullt e lojës përfundoi me rezultat 1:1.

A do ta vendos Real Madridi trofeun e tretë në vitrinën e saj? apo do të jetë i dyti për gjermanët e Frankfurtit.

Këtë ballafaqim në vendin tonë mund ta ndiqni direkt në kanalet Sport 1 dhe Klan Kosova me komentimin e Arlind Sadikut.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid (4-3-3); Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Alaba; Kroos, Casemiro, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

Frankfurt (3-4-3); Trapp; Toure, Ndicka, Tuta; Knauff, Sow, Rode, Lenz; Gotze, Kamada, Borre