A do ta shkarkojë kryeministri, ministrin Besim Beqaj? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

A do ta shkarkojë kryeministri, ministrin Besim Beqaj?

NULL NULL
12/04/2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mund ta shkarkojë ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqajn, pa u vërtetuar aktakuza ndaj tij.

“Për momentin është vetëm lajm nga mediat, kur të kemi diçka konkrete, pastaj do të shohim”, ka thënë Haradinaj në “Fol Hapur” të organizuar nga Lëvizja FOL.

Aktakuza ndaj tij dhe dhjetë personave të tjerë është ngritur më 6 prill nga Prokuroria Speciale për aferën “Pronto”.

Aktakuzë për rastin “Pronto”

Flet Besim Beqaj pas aktakuzës së ngritur

klankosova.tv