Klan Kosova - Jemi një - Hleb: Nuk e di pse e lashë Arsenalin për Barcelonën

COVID-19 Statistika

Infektuar

Shëruar

Vdekur

skema array(28) { [0]=> int(1632788100) [1]=> int(1632790800) [2]=> int(1632794400) [3]=> int(1632796200) [4]=> int(1632798000) [5]=> int(1632799800) [6]=> int(1632800100) [7]=> int(1632802500) [8]=> int(1632809400) [9]=> int(1632812100) [10]=> int(1632812400) [11]=> int(1632826800) [12]=> int(1632827580) [13]=> int(1632827700) [14]=> int(1632830700) [15]=> int(1632832980) [16]=> int(1632834000) [17]=> int(1632834780) [18]=> int(1632834900) [19]=> int(1632835800) [20]=> int(1632836100) [21]=> int(1632838800) [22]=> int(1632840120) [23]=> int(1632841200) [24]=> int(1632842100) [25]=> int(1632842220) [26]=> int(1632843180) [27]=> int(1632870000) }
emisionet Tuesday, 28 September 2021

object(WP_Query)#2729 (52) { ["query"]=> array(5) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) } ["query_vars"]=> array(64) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) ["error"]=> string(0) "" ["m"]=> string(0) "" ["p"]=> int(0) ["post_parent"]=> string(0) "" ["subpost"]=> string(0) "" ["subpost_id"]=> string(0) "" ["attachment"]=> string(0) "" ["attachment_id"]=> int(0) ["name"]=> string(0) "" ["pagename"]=> string(0) "" ["page_id"]=> int(0) ["second"]=> string(0) "" ["minute"]=> string(0) "" ["hour"]=> string(0) "" ["day"]=> int(0) ["monthnum"]=> int(0) ["year"]=> int(0) ["w"]=> int(0) ["category_name"]=> string(14) "duhet-t-shihni" ["tag"]=> string(0) "" ["tag_id"]=> string(0) "" ["author"]=> string(0) "" ["author_name"]=> string(0) "" ["feed"]=> string(0) "" ["tb"]=> string(0) "" ["paged"]=> int(0) ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_value"]=> string(0) "" ["preview"]=> string(0) "" ["s"]=> string(0) "" ["sentence"]=> string(0) "" ["title"]=> string(0) "" ["fields"]=> string(0) "" ["menu_order"]=> string(0) "" ["embed"]=> string(0) "" ["category__in"]=> array(0) { } ["category__not_in"]=> array(0) { } ["category__and"]=> array(0) { } ["post__in"]=> array(0) { } ["post__not_in"]=> array(0) { } ["post_name__in"]=> array(0) { } ["tag__in"]=> array(0) { } ["tag__not_in"]=> array(0) { } ["tag__and"]=> array(0) { } ["tag_slug__in"]=> array(0) { } ["tag_slug__and"]=> array(0) { } ["post_parent__in"]=> array(0) { } ["post_parent__not_in"]=> array(0) { } ["author__in"]=> array(0) { } ["author__not_in"]=> array(0) { } ["cache_results"]=> bool(false) ["ignore_sticky_posts"]=> bool(false) ["suppress_filters"]=> bool(false) ["update_post_term_cache"]=> bool(true) ["lazy_load_term_meta"]=> bool(true) ["update_post_meta_cache"]=> bool(true) ["post_type"]=> string(0) "" ["nopaging"]=> bool(false) ["comments_per_page"]=> string(2) "50" } ["tax_query"]=> object(WP_Tax_Query)#2803 (6) { ["queries"]=> array(1) { [0]=> array(5) { ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" ["operator"]=> string(2) "IN" ["include_children"]=> bool(true) } } ["relation"]=> string(3) "AND" ["table_aliases":protected]=> array(1) { [0]=> string(21) "wp_term_relationships" } ["queried_terms"]=> array(1) { ["category"]=> array(2) { ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" } } ["primary_table"]=> string(8) "wp_posts" ["primary_id_column"]=> string(2) "ID" } ["meta_query"]=> object(WP_Meta_Query)#2801 (9) { ["queries"]=> array(0) { } ["relation"]=> NULL ["meta_table"]=> NULL ["meta_id_column"]=> NULL ["primary_table"]=> NULL ["primary_id_column"]=> NULL ["table_aliases":protected]=> array(0) { } ["clauses":protected]=> array(0) { } ["has_or_relation":protected]=> bool(false) } ["date_query"]=> bool(false) ["request"]=> string(367) "SELECT wp_posts.ID FROM wp_posts LEFT JOIN wp_term_relationships ON (wp_posts.ID = wp_term_relationships.object_id) WHERE 1=1 AND ( wp_term_relationships.term_taxonomy_id IN (17963) ) AND wp_posts.post_type = 'post' AND (wp_posts.post_status = 'publish' OR wp_posts.post_status = 'acf-disabled') GROUP BY wp_posts.ID ORDER BY wp_posts.post_date DESC LIMIT 0, 4" ["posts"]=> array(4) { [0]=> object(WP_Post)#2776 (24) { ["ID"]=> int(1593660) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-28 10:25:45" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 08:25:45" ["post_content"]=> string(843) "Krijuesit e pelenave të zgjuara Pine në Turqi pretendojnë se kanë shpikur pelenën e parë në botë që zbulon një infeksion të traktit urinar. Shpikja është një bashkëpunim midis fakultetit mjekësor të Universitetit Cerrahpasa të Stambollit dhe Kompanisë së Grupit Arkan, shkruan AP, transmeton Klankosova.tv. Një zonë e caktuar në pelenë bëhet rozë pesë minuta pasi zbulohet infeksioni. Pelena e zgjuar Pine është dermatologjike dhe citotoksike e testuar dhe patentuar, thonë prodhuesit e saj. Ata thonë se bazuar në përdorimet klinike, shkalla e suksesit të pelenave në zbulimin e UTI është më shumë se 95 përqind. Përveç që është e disponueshme në tregun turk, pelena e zgjuar Pine eksportohet në SHBA, Gjermani, Bullgari dhe Hungari. https://www.youtube.com/watch?v=w4HzcSzLGbU" ["post_title"]=> string(65) "Turqia prodhon pelena që detektojnë infeksionet urinare (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(61) "turqia-prodhon-pelena-qe-detektojne-infeksionet-urinare-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-28 10:25:45" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 08:25:45" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1593660" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Post)#2732 (24) { ["ID"]=> int(1593583) ["post_author"]=> string(2) "17" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-28 09:01:35" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 07:01:35" ["post_content"]=> string(1060) "Vizitorët shprehën krenarinë e tyre pasi shfaqja ajrore më e madhe e Kinës u hap të martën pas pothuajse një viti vonesë. Airshow Kina filloi në qytetin jugor të Zhuhai me një demonstrim fluturimi, gjatë të cilit u prezantuan avionë të shumtë të firmave nga forcat ajrore të Kinës, përfshirë avionin luftarak J-20. Ngjarja gjashtëditore, e cila do të shfaqë teknologjitë e aviacionit dhe hapësirës në Kinë, ishte paraparë të mbahej në nëntor të vitit të shkuar por kishte shtyrë për shkak të COVID-19, raporton AP. Vizitori Yuan Jun tha se performanca e forcave ajrore dhe avionëve luftarakë ishte "e jashtëzakonshme", duke shtuar se ishte "shumë krenar". Shfaqja, e cila do të zgjasë deri të dielën, raportohet se do të debutojë avionin ushtarak J-16D, i krijuar për të kundërshtuar sistemet e mbrojtjes ajrore të armikut dhe i pajisur me bllokues sinjalizues dhe raketa, sipas mediave shtetërore Global Times, transmeton Klankosova.tv. https://www.youtube.com/watch?v=HQ9n6qF7BVY  " ["post_title"]=> string(59) "Vizitorët emocionohen nga shfaqja ajrore në Kinë (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(54) "vizitoret-emocionohen-nga-shfaqja-ajrore-ne-kine-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-28 10:26:19" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 08:26:19" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1593583" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [2]=> object(WP_Post)#2790 (24) { ["ID"]=> int(1593241) ["post_author"]=> string(6) "101035" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-27 19:24:19" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-27 17:24:19" ["post_content"]=> string(1255) "Angela Merkel nuk mundi ti mbajë emocionet pasi u shpallën rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Gjermani ku partia e saj Unioni Kristian Demokrat i humbi zgjedhjet. Merkel nuk i mbajti lotët. Madje ato nuk arriti t'i fsheh maska anti-COVID. Kështu u përmbyll karriera politike e gruas më të pushtetshme në glob. Ajo do të qëndrojë në zyrë derisa të caktohet qeveria e re në krye me Socialdemokratët. "Gruaja e hekurt" siç njihej në opinion ishte kancelare nga viti 2005 e deri në vitin 2021, duke mbajtur kështu pushtetit për 16 vjet.

Germany's Social Democrats narrowly won Sunday's national election, projected results showed, and claimed a ‘clear mandate’ to lead a government for the first time since 2005 and to end 16 years of conservative-led rule under Angela Merkel https://t.co/QSYMsTvflZ pic.twitter.com/lkEGX3Bici

— Reuters (@Reuters) September 27, 2021
" ["post_title"]=> string(56) "Merkel nuk i mban lotët pas humbjes së CDU-së (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(51) "merkel-nuk-i-mban-lotet-pas-humbjes-se-cdu-se-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-27 19:24:19" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-27 17:24:19" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1593241" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [3]=> object(WP_Post)#2814 (24) { ["ID"]=> int(1591904) ["post_author"]=> string(6) "101035" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-26 09:04:39" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-26 07:04:39" ["post_content"]=> string(927) "Një grua i ka shpëtuar për mrekulli goditjes së trenit. Në videon e publikuar shihet gruaja e cila ecën hutuar përmes binarëve. Ajo pasi i kalon shinat ajo kthehet përsëri, duke mos e parë trenin që po i afrohej. Për fat të mirë i shpëton përplasjes tragjike për pak sekonda. Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh në Holandë.

A woman in the Netherlands nearly causes one of the '30 accidents a year' involving people on level crossings.

Watch more videos from Sky News: https://t.co/AXwIf64Qcg pic.twitter.com/VYwrJVBzEC — Sky News (@SkyNews) September 23, 2021
" ["post_title"]=> string(68) "Holandë: Gruaja i shpëton për mrekulli goditjes nga treni (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(63) "holande-gruaja-i-shpeton-per-1mrekulli-goditjes-nga-treni-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-26 09:07:51" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-26 07:07:51" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1591904" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } ["post_count"]=> int(4) ["current_post"]=> int(-1) ["in_the_loop"]=> bool(false) ["post"]=> object(WP_Post)#2776 (24) { ["ID"]=> int(1593660) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-28 10:25:45" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 08:25:45" ["post_content"]=> string(843) "Krijuesit e pelenave të zgjuara Pine në Turqi pretendojnë se kanë shpikur pelenën e parë në botë që zbulon një infeksion të traktit urinar. Shpikja është një bashkëpunim midis fakultetit mjekësor të Universitetit Cerrahpasa të Stambollit dhe Kompanisë së Grupit Arkan, shkruan AP, transmeton Klankosova.tv. Një zonë e caktuar në pelenë bëhet rozë pesë minuta pasi zbulohet infeksioni. Pelena e zgjuar Pine është dermatologjike dhe citotoksike e testuar dhe patentuar, thonë prodhuesit e saj. Ata thonë se bazuar në përdorimet klinike, shkalla e suksesit të pelenave në zbulimin e UTI është më shumë se 95 përqind. Përveç që është e disponueshme në tregun turk, pelena e zgjuar Pine eksportohet në SHBA, Gjermani, Bullgari dhe Hungari. https://www.youtube.com/watch?v=w4HzcSzLGbU" ["post_title"]=> string(65) "Turqia prodhon pelena që detektojnë infeksionet urinare (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(61) "turqia-prodhon-pelena-qe-detektojne-infeksionet-urinare-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-28 10:25:45" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-28 08:25:45" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1593660" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } ["comment_count"]=> int(0) ["current_comment"]=> int(-1) ["found_posts"]=> int(0) ["max_num_pages"]=> int(0) ["max_num_comment_pages"]=> int(0) ["is_single"]=> bool(false) ["is_preview"]=> bool(false) ["is_page"]=> bool(false) ["is_archive"]=> bool(true) ["is_date"]=> bool(false) ["is_year"]=> bool(false) ["is_month"]=> bool(false) ["is_day"]=> bool(false) ["is_time"]=> bool(false) ["is_author"]=> bool(false) ["is_category"]=> bool(true) ["is_tag"]=> bool(false) ["is_tax"]=> bool(false) ["is_search"]=> bool(false) ["is_feed"]=> bool(false) ["is_comment_feed"]=> bool(false) ["is_trackback"]=> bool(false) ["is_home"]=> bool(false) ["is_privacy_policy"]=> bool(false) ["is_404"]=> bool(false) ["is_embed"]=> bool(false) ["is_paged"]=> bool(false) ["is_admin"]=> bool(false) ["is_attachment"]=> bool(false) ["is_singular"]=> bool(false) ["is_robots"]=> bool(false) ["is_favicon"]=> bool(false) ["is_posts_page"]=> bool(false) ["is_post_type_archive"]=> bool(false) ["query_vars_hash":"WP_Query":private]=> string(32) "bdbf1f58bd2b83db44eea67682116f65" ["query_vars_changed":"WP_Query":private]=> bool(true) ["thumbnails_cached"]=> bool(false) ["stopwords":"WP_Query":private]=> NULL ["compat_fields":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(15) "query_vars_hash" [1]=> string(18) "query_vars_changed" } ["compat_methods":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(16) "init_query_flags" [1]=> string(15) "parse_tax_query" } ["elasticsearch_success"]=> bool(false) }