Klan Kosova - Jemi një - Hleb: Nuk e di pse e lashë Arsenalin për Barcelonën

COVID-19 Statistika

Infektuar

Shëruar

Vdekur

skema array(1) { [0]=> bool(false) }
emisionet Sunday, 19 September 2021

object(WP_Query)#1998 (52) { ["query"]=> array(5) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) } ["query_vars"]=> array(64) { ["posts_per_page"]=> int(4) ["cat"]=> int(17963) ["order"]=> string(4) "DESC" ["no_found_rows"]=> bool(true) ["ep_integrate"]=> bool(true) ["error"]=> string(0) "" ["m"]=> string(0) "" ["p"]=> int(0) ["post_parent"]=> string(0) "" ["subpost"]=> string(0) "" ["subpost_id"]=> string(0) "" ["attachment"]=> string(0) "" ["attachment_id"]=> int(0) ["name"]=> string(0) "" ["pagename"]=> string(0) "" ["page_id"]=> int(0) ["second"]=> string(0) "" ["minute"]=> string(0) "" ["hour"]=> string(0) "" ["day"]=> int(0) ["monthnum"]=> int(0) ["year"]=> int(0) ["w"]=> int(0) ["category_name"]=> string(14) "duhet-t-shihni" ["tag"]=> string(0) "" ["tag_id"]=> string(0) "" ["author"]=> string(0) "" ["author_name"]=> string(0) "" ["feed"]=> string(0) "" ["tb"]=> string(0) "" ["paged"]=> int(0) ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_value"]=> string(0) "" ["preview"]=> string(0) "" ["s"]=> string(0) "" ["sentence"]=> string(0) "" ["title"]=> string(0) "" ["fields"]=> string(0) "" ["menu_order"]=> string(0) "" ["embed"]=> string(0) "" ["category__in"]=> array(0) { } ["category__not_in"]=> array(0) { } ["category__and"]=> array(0) { } ["post__in"]=> array(0) { } ["post__not_in"]=> array(0) { } ["post_name__in"]=> array(0) { } ["tag__in"]=> array(0) { } ["tag__not_in"]=> array(0) { } ["tag__and"]=> array(0) { } ["tag_slug__in"]=> array(0) { } ["tag_slug__and"]=> array(0) { } ["post_parent__in"]=> array(0) { } ["post_parent__not_in"]=> array(0) { } ["author__in"]=> array(0) { } ["author__not_in"]=> array(0) { } ["cache_results"]=> bool(false) ["ignore_sticky_posts"]=> bool(false) ["suppress_filters"]=> bool(false) ["update_post_term_cache"]=> bool(true) ["lazy_load_term_meta"]=> bool(true) ["update_post_meta_cache"]=> bool(true) ["post_type"]=> string(0) "" ["nopaging"]=> bool(false) ["comments_per_page"]=> string(2) "50" } ["tax_query"]=> object(WP_Tax_Query)#1992 (6) { ["queries"]=> array(1) { [0]=> array(5) { ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" ["operator"]=> string(2) "IN" ["include_children"]=> bool(true) } } ["relation"]=> string(3) "AND" ["table_aliases":protected]=> array(1) { [0]=> string(21) "wp_term_relationships" } ["queried_terms"]=> array(1) { ["category"]=> array(2) { ["terms"]=> array(1) { [0]=> int(17963) } ["field"]=> string(7) "term_id" } } ["primary_table"]=> string(8) "wp_posts" ["primary_id_column"]=> string(2) "ID" } ["meta_query"]=> object(WP_Meta_Query)#2009 (9) { ["queries"]=> array(0) { } ["relation"]=> NULL ["meta_table"]=> NULL ["meta_id_column"]=> NULL ["primary_table"]=> NULL ["primary_id_column"]=> NULL ["table_aliases":protected]=> array(0) { } ["clauses":protected]=> array(0) { } ["has_or_relation":protected]=> bool(false) } ["date_query"]=> bool(false) ["request"]=> string(367) "SELECT wp_posts.ID FROM wp_posts LEFT JOIN wp_term_relationships ON (wp_posts.ID = wp_term_relationships.object_id) WHERE 1=1 AND ( wp_term_relationships.term_taxonomy_id IN (17963) ) AND wp_posts.post_type = 'post' AND (wp_posts.post_status = 'publish' OR wp_posts.post_status = 'acf-disabled') GROUP BY wp_posts.ID ORDER BY wp_posts.post_date DESC LIMIT 0, 4" ["posts"]=> array(4) { [0]=> object(WP_Post)#2100 (24) { ["ID"]=> int(1586309) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-19 14:30:15" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 12:30:15" ["post_content"]=> string(940) "“TikTok” ka bërë që shumë njerëz të gjejnë personat që ngjasojnë shumë me ta. Një vajzë nga Shqipëria është bërë virale në këtë platformë pas ngjashmërisë që ka me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, transmeton Klankosova.tv. Vajza emri i së cilës nuk dihet por që në Tiktok mban emrin “Beby_ot” ka marrë shumë komente se me presidenten ngjason për shkak të mollzave dhe flokëve kaçurrela. “Të gjithë në komentet e videos së fundit më keni thënë që ngjajë me Vjosa Osmanin, besoj që ngjajë nga mollëzat dhe flokët”, thotë ajo në videon ku shfaq edhe fotografinë e presidentes për të krahasuar ngjashmërinë.   https://www.tiktok.com/@beby__ot/video/6980710071160278278?referer_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2F&referer_video_id=6980710071160278278&refer=embed&is_copy_url=0&is_from_webapp=v1&sender_device=pc&sender_web_id=7009537178331350533  " ["post_title"]=> string(84) "Vajza nga Shqipëria bëhet virale pasi ngjason shumë me presidenten Osmani (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(79) "vajza-nga-shqiperia-behet-virale-pasi-ngjason-shume-me-presidenten-osmani-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-19 10:27:11" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 08:27:11" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1586309" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [1]=> object(WP_Post)#2000 (24) { ["ID"]=> int(1586301) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-19 13:00:04" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 11:00:04" ["post_content"]=> string(1098) "Frika ndaj vaksinave është diçka normale pasi të gjithë e njohim dikë që frikësohet shumë nga to. Pandemia COVID-19 veçse e dëshmoi edhe më shumë se disa njerëz vërtetë frikësohen të vaksinohen teksa deri tani janë dhënë me miliona vaksina kundër virusit korona, transmeton Klankosova.tv Imazhet e një burri që po vaksinohej janë bërë virale pasi ai shfaqë shumë frikë ndaj vaksinës sa në pamjet e publikuara nga Daily Mail shihet teksa fillon të bërtas teksa infermierja përgatitet t’i jap vaksinën. Ndërkohë të gjithë të pranishmit që po prisnin për t’u vaksinuar s’mund t’i mbajnë të qeshurat. Në fund, pasi e merr vaksinën, burri duartrokitet nga të pranishmit për guximin që mezi e gjeti. " ["post_title"]=> string(104) "Kur frika ndaj vaksinës është aq e madhe, burri bëhet viral pasi bërtet ende pa u vaksinuar (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(96) "kur-frika-ndaj-vaksines-eshte-aq-e-madhe-burri-behet-viral-pasi-bertet-ende-pa-u-vaksinuar-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-19 13:00:27" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 11:00:27" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1586301" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [2]=> object(WP_Post)#2007 (24) { ["ID"]=> int(1586282) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-19 11:30:44" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 09:30:44" ["post_content"]=> string(795) "Macet zakonisht njihen për natyrën e tyre të veçantë për dallim nga kafshët tjera shtëpiake. Tri mace janë bërë virale teksa presin në radhë pranë një dyqani ushqimesh në Kroaci, transmeton Klankosova.tv. “Shkuarja në dyqan ushqimesh”, thuhet në përshkrimin e fotografisë që u shfaq në faqen humoristike Daily Dose of the Average Dalmatian. Ajo që më së shumti u komentua në këtë fotografi është se si mbajnë distancë mes vete këto mace si duke respektuar distancën sociale që rekomandohet në masat kundër COVID-19. " ["post_title"]=> string(81) "Macet presin në radhë për të hyrë në një dyqan ushqimesh në Kroaci (FOTO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(71) "macet-presin-ne-radhe-per-te-hyre-ne-nje-dyqan-ushqimesh-ne-kroaci-foto" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-19 10:03:19" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 08:03:19" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1586282" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } [3]=> object(WP_Post)#2022 (24) { ["ID"]=> int(1586232) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-19 09:30:40" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 07:30:40" ["post_content"]=> string(5205) "Nuk ka vetëm një mënyrë për t'i thënë lamtumirë një personi të dashur që fatkeqësisht ka ndërruar jetë. Mirëpo në botë ka tradita nga më të ndryshmet e më të çuditshme të funeraleve, në Mbretërinë e Bashkuar zakonisht një person varroset ose digjet dhe zhvillohet një ceremoni për të festuar jetën e tyre, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv. Sidoqoftë, kulturat e tjera ‘festojnë’ vdekjen me rituale të cilat shumë britanikë mund t’i shohin të çuditshëm. Edhe pse disa nga këto tradita mund të duken të çuditshme, ato nënkuptojnë shumë, me disa duke "përfshirë ujin dhe varrosjet e qiellit". Varrosja në ‘qiell’ – Tibet Një praktikë e çuditshme e funeralit, mund të jetë ajo tibetiane, që përfshin vendosjen e të ndjerit në majë të malit për t’u dekompozuar, derisa ekspozohet ndaj ‘elementeve’ të jashtme. Është një lloj specifik i mishërimit i praktikuar në provincat kineze dhe rajonet autonome të Tibetit, Qinghai, Sichuan dhe Mongolisë së Brendshme dhe Mongolisë. Një cigare në gojë – Filipine Një praktikë shumë e çuditshme është gjithashtu një praktikë në Filipine. Tinguianët në Filipine e veshin të ndjerin me kostumet më të mira dhe e ulin trupin në karrige. Trupi do të qëndrojë aty për disa javë, shpesh me një cigare të ndezur të vendosur midis buzëve. Kufomat gjithashtu varrosen ulur dhe gratë zakonisht i kanë duart e shtrënguara me këmbët për të ‘parandaluar’ fantazmat. Varrimi me ujë - Skandinavi I njohur nga poezia e vjetër norvegjeze dhe sagat Islandeze, një varrim i anijes përfshin që i vdekuri të vendoset në një varkë dhe të ofrohen oferta varri. Pas kësaj, grumbuj guri dhe dheu do të vendoseshin mbi eshtrat për të krijuar një tumë (vendvarrim). Ideja e një “funerali Viking” është kërkuar nga shumë njerëz sot, por duket se shpërndarja e hirit definitivisht nuk do të bëhet në mënyrën tradicionale nordike. Hiri në rruaza vdekjeje - Koreja e Jugut ‘Rruazat e vdekjes’ nuk janë saktësisht një trend i modës, por ato janë një mënyrë për të nderuar të vdekurit në Korenë e Jugut. Ideja e rruazave të vdekjes ka fituar popullaritet që nga një ligj i vitit 2000 që kërkonte që kushdo që të varroste të vdekurit e tyre pas vitit 2000, për të hequr varrin 60 vjet pas varrimit. Kjo është për shkak të faktit se Koreja e Jugut thjesht po mbaron hapësira e varrimit. Ndryshimet kulturore kanë parë një rritje të shkallës së djegies, dhe rruazat shihen si më të shëndetshme sesa të mërzitshme. Ngjitje nëpër shkëmbinj – Sagada, Filipine Fisi Igorot i Provincës Malore në Filipinet Veriore praktikon traditën e varrosjes së të vdekurve të tyre në arkivole të varur. Edhe pse kjo ndodh vetëm çdo disa vjet, arkivolet ose janë të lidhur ose të gozhduar në anët e shkëmbinjve dhe maten vetëm rreth një metër në gjatësi, pasi kufoma është varrosur në pozicionin e fetusit. Para se të varroset, kufoma mbështillet përsëri në një batanije dhe lidhet me gjethe, derisa grupi i njerëzve çajnë vrimat e shkëmbit për të varur arkivolet. Pastaj, grupi ngjitet në anën e shkëmbit dhe e vendos kufomën brenda një arkivoli të zbrazur prej druri. Kapni të vdekurit - Madagaskar Famadihana është "dita e të vdekurve" për Madagaskarin, ajo mbahet çdo pesë deri në shtatë vjet. Është vendi ku familjet do të gërmojnë paraardhësit e tyre duke i zhvarrosur dhe duke i mbështjellë me qefin të freskët. Ata parfumojnë trupat, vallëzojnë me ta dhe madje ndajnë histori me kufomat për një kapje të përgjithshme. Funerale me striptiste në Kinë Një ndër praktikat më të çuditshme të varrimit janë padyshim edhe funerale me striptiste në Kinë. Siç u raportua edhe nga BBC, striptistet gjenden aty për të rritur pjesëmarrjen në funeral pasi turmat e mëdha shihen si një shenjë nderi për të ndjerin. Kuptohet që kjo praktikë nuk aplikohet nga të gjithë, pasi sipas një raporti nga The Global Times, kjo metodë do të duhej të largohej. " ["post_title"]=> string(117) "Traditat e çuditshme të funeraleve nëpër botë, njëra prej tyre përfshin ceremoninë me ‘striptiste’ (FOTO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(100) "traditat-e-cuditshme-te-funeraleve-neper-bote-njera-prej-tyre-perfshin-ceremonine-me-striptiste-foto" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-19 09:30:40" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 07:30:40" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1586232" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } } ["post_count"]=> int(4) ["current_post"]=> int(-1) ["in_the_loop"]=> bool(false) ["post"]=> object(WP_Post)#2100 (24) { ["ID"]=> int(1586309) ["post_author"]=> string(6) "101031" ["post_date"]=> string(19) "2021-09-19 14:30:15" ["post_date_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 12:30:15" ["post_content"]=> string(940) "“TikTok” ka bërë që shumë njerëz të gjejnë personat që ngjasojnë shumë me ta. Një vajzë nga Shqipëria është bërë virale në këtë platformë pas ngjashmërisë që ka me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, transmeton Klankosova.tv. Vajza emri i së cilës nuk dihet por që në Tiktok mban emrin “Beby_ot” ka marrë shumë komente se me presidenten ngjason për shkak të mollzave dhe flokëve kaçurrela. “Të gjithë në komentet e videos së fundit më keni thënë që ngjajë me Vjosa Osmanin, besoj që ngjajë nga mollëzat dhe flokët”, thotë ajo në videon ku shfaq edhe fotografinë e presidentes për të krahasuar ngjashmërinë.   https://www.tiktok.com/@beby__ot/video/6980710071160278278?referer_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2F&referer_video_id=6980710071160278278&refer=embed&is_copy_url=0&is_from_webapp=v1&sender_device=pc&sender_web_id=7009537178331350533  " ["post_title"]=> string(84) "Vajza nga Shqipëria bëhet virale pasi ngjason shumë me presidenten Osmani (VIDEO)" ["post_excerpt"]=> string(0) "" ["post_status"]=> string(7) "publish" ["comment_status"]=> string(4) "open" ["ping_status"]=> string(4) "open" ["post_password"]=> string(0) "" ["post_name"]=> string(79) "vajza-nga-shqiperia-behet-virale-pasi-ngjason-shume-me-presidenten-osmani-video" ["to_ping"]=> string(0) "" ["pinged"]=> string(0) "" ["post_modified"]=> string(19) "2021-09-19 10:27:11" ["post_modified_gmt"]=> string(19) "2021-09-19 08:27:11" ["post_content_filtered"]=> string(0) "" ["post_parent"]=> int(0) ["guid"]=> string(32) "https://klankosova.tv/?p=1586309" ["menu_order"]=> int(0) ["post_type"]=> string(4) "post" ["post_mime_type"]=> string(0) "" ["comment_count"]=> string(1) "0" ["filter"]=> string(3) "raw" } ["comment_count"]=> int(0) ["current_comment"]=> int(-1) ["found_posts"]=> int(0) ["max_num_pages"]=> int(0) ["max_num_comment_pages"]=> int(0) ["is_single"]=> bool(false) ["is_preview"]=> bool(false) ["is_page"]=> bool(false) ["is_archive"]=> bool(true) ["is_date"]=> bool(false) ["is_year"]=> bool(false) ["is_month"]=> bool(false) ["is_day"]=> bool(false) ["is_time"]=> bool(false) ["is_author"]=> bool(false) ["is_category"]=> bool(true) ["is_tag"]=> bool(false) ["is_tax"]=> bool(false) ["is_search"]=> bool(false) ["is_feed"]=> bool(false) ["is_comment_feed"]=> bool(false) ["is_trackback"]=> bool(false) ["is_home"]=> bool(false) ["is_privacy_policy"]=> bool(false) ["is_404"]=> bool(false) ["is_embed"]=> bool(false) ["is_paged"]=> bool(false) ["is_admin"]=> bool(false) ["is_attachment"]=> bool(false) ["is_singular"]=> bool(false) ["is_robots"]=> bool(false) ["is_favicon"]=> bool(false) ["is_posts_page"]=> bool(false) ["is_post_type_archive"]=> bool(false) ["query_vars_hash":"WP_Query":private]=> string(32) "bdbf1f58bd2b83db44eea67682116f65" ["query_vars_changed":"WP_Query":private]=> bool(true) ["thumbnails_cached"]=> bool(false) ["stopwords":"WP_Query":private]=> NULL ["compat_fields":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(15) "query_vars_hash" [1]=> string(18) "query_vars_changed" } ["compat_methods":"WP_Query":private]=> array(2) { [0]=> string(16) "init_query_flags" [1]=> string(15) "parse_tax_query" } ["elasticsearch_success"]=> bool(false) }