Lirim Greiçevci fillon punën si ambasador në Hagë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lirim Greiçevci fillon punën si ambasador në Hagë

NULL NULL
05/09/2018

Ish-ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka nisur sot punën si shef i misionit diplomatik të vendit tonë në Holandë.

Ai përmes një postimi në Facebook ka falënderuar ambasadoren holandeze në Kosovë, për,mbështetjen e jashtëzakonshme gjatë procesit të shetendërtimit të Kosovës.

“Kam nderin ta përfaqësoj vendin tim në Holandë, një mbështetës të gjatë dhe mik të Kosovës. Pres që të bashkëpunoj ngushtë për të forcuar më tej marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për të avancuar integrimin e Kosovës në BE”, ka shkruar ai.

Greiçevci në këtë post zëvendëson Vjosa Dobrunën.