786 raste aktive me COVID-19 në vend

786 raste aktive me COVID-19 në vend

NULL NULL
2 months më parë

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe 786 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 20 raste të reja dhe 158 pacientë të shëruar, njofton Klankosova.tv.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë gjashtë mijë e 411 vaksina kundër virusit korona.