77 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

77 raste aktive me Covid-19 në Gjilan

NULL NULL
5 muaj më parë

Në Komunën e Gjilanit janë 77 raste aktive me Covid-19, njofton Klan Kosova.

Deri tani atje 230 njerëz kanë rezultuar pozitiv, dhe 149 janë shëruar plotësisht. Ndërsa jetë kanë ndërruar vetëm 4 persona.

Këtë e bëri të ditur nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, duke bërë thirrje që të respektohen të gjitha rekomandimet e IKSHPK-së dhe MSH-së.

Postimi i plotë i tij në Facebook:

Të dashur qytetarë,Nga të dhënat e publikuara mbrëmë nga Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike, nga 413 mostra…

Publiée par Arbër R. Ismajli sur Jeudi 9 juillet 2020