Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

76ers e fitojnë duelin e parë ndaj Celtics (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 02.05.2023 08:07

Në ndeshjen e parë çerekfinale të NBA, Philadelphia 76ers kanë triumfuar ndaj Boston Celtics me rezultatin 115-119.

James Harden ishte lojtari më i dalluar i fituesve duke regjistruar 45 pikë, ndërsa tek humbësit më i miri ishte Jayson Tatum me 39 pikë, 11 kërcime dhe 5 asistime.

Derisa 76ers krijuan epërsinë në 1-0 në serinë e ndeshjeve kundër Celtics, në Konferencën e Perendimit Denver Nuggets e ka shtuar atë në 2-0 ndaj Phoenix Suns, pas fitores 97-87.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.