17:27, 24 Prill 2019

Nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e baltës në Afrikën e Jugut kanë mbetur të vdekur 60 persona, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Një foshnje gjashtë muajshe është gjetur e vdekur.

Më shumë se 1000 persona janë evakuuar, është thuhet sipas presidentit Cyril Ramaphosa i cili i ka vizituar zonat e prekura.

Pjesët jugore dhe lindore të vendit janë goditur rëndë nga shiu i rrëmbyeshëm ditët e fundit.

Konkurs Pune

Lexo më shumë