50 persona të vdekur në Kolumbi (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

50 persona të vdekur në Kolumbi (VIDEO)

NULL NULL
19/05/2015
Mbi 50 persona kanë mbetur të vdekur, pas një rrëshqitje të tokës në provincën Antioquia në një pjesë malore në veriperëndim të Kolumbisë.

Rreth 50 persona të vdekur, por edhe shumë të tjerë të lënduar, kanë mbetur në një pjesë në veriperëndim të Kolumbisë, pas rrëshqitjes masive të dheut, raporton stuff.co.

“Ende nuk e dimë edhe sa veta po mungojnë, përpos të vdekurve”, ka thënë Presidenti Juan Manuel Santos, i cli vizitoi zonën e prekur nga dëmet dhe u taku ma autoritet lokale atje, transmeton Klan Kosova.

Kurse një banorë që ishte prezent gjatë rrëshqitje së dheut, tha se për pak sa nuk e lëshoi zemra kur pa njerëzit duke u rrëmbyer nga valët e mëdha të ujit”.

https://www.youtube.com/watch?v=FM8uBVsBJ6g