5 ndeshje të La Ligas transmetohen sot në Artmotion, gjithçka që duhet të dini

5 ndeshje të La Ligas transmetohen sot në Artmotion, gjithçka që duhet të dini

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 3 weeks më parë

La Liga zhvillon 5 prej ndeshjeve të saj nga java e 8-të në këtë të dielë spektakolare dhe të mbushur me futboll në platformën Artmotion.

Ndeshja e parë në transmetim do jetë ajo Elche – Celta Vigo që do të vijë me fillim nga ora 14:00 në Art Sport 4 nën komentimin e Valon Krasniqit teksa menjëher pas kësaj ndeshje në KSport dhe Arena Sport mund ta ndiçni ballafaqimin mes Espanyol dhe Real Madrid.

Nga ora 18:30 poashtu në Arena Sport dhe KSport të cilat janë programe të platformës Artmotion vijnë ndeshjet Villarreal – Betis dhe Getafe Sociedad teksa akti final me ndeshjen e fundit të javës vjen nga ora 21:00 në Art Sport 2 me duelin Granada – Sevilla që do të vijë nën komentimin e Andi Shabanit.