Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

49 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

NULL NULL
16.04.2023 07:24
covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se në vend aktive me COVID-19 janë 49 raste.

Në njoftimin e lëshuar në rrjetin social Facebook, thuhet se në 24 orët e kaluara janë shënuar shtate raste të reja, duke e dërguar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 273,824.

Nga COVID-19 në vend deri tani kanë vdekur 3,215 persona, si dhe janë shëruar 270,560 qytetarë, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.