Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

4 miliardë e 729 milionë, vlera e kredive nëpër banka

NULL NULL
23.09.2023 09:06
Kredite

4 miliardë e 729.6 milionë është vlera e kredive të kosovarëve nëpër bankat komerciale e regjistruar në muajin gusht.

Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar se në këtë muaj është shënuar një rënie prej 19.4 milionësh, që në total ka qenë 170.7, transmeton KlanKosova.tv.

Raporti kredi-depozita ka qenë 81 përqind, ndërsa kapitali total i bankave komerciale ka qenë 811.8 milionë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.