Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

4 mijë zyrtarë nga ATK, Dogana e Policia do ta deklarojnë pasurinë sefte (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 02.05.2023 20:32

Punë kanë mbikëqyrjen e shmangies së doganës, apo tatimit.

Por, nëpër njëfarë procesi të legjitimimit do të kalojnë edhe vetë zyrtarët e tri institucioneve mjaft të rëndësishme në vend. Zyrtarë Administratës Tatimore, Doganës së Kosovës e Policisë së Kosovës, janë ata që sivjet për herë të parë obligohen të deklarojnë pasurinë.

Procesit që do zgjas deri mesnatën e 11 majit, pritet t`i nënshtrohen rreth 4 mijë punonjës shtetërorë, përfshi edhe disa kategori të veçanta.

Sikur Sindikata e Policisë, diçka të tillë po mirëpresin edhe në Administratën Tatimore, 76 për qind e së cilës përfshihen në deklarim.

Për ata që nuk respektojnë afatet do të pasojnë gjobat, teksa nga viti ardhshëm pasurinë do obligohen ta deklarojnë edhe doktorët e profesorët universitar.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.