301 pacientë me koronavirus po trajtohen në QKUK dhe spitalet rajonale - 22 në gjendje të rënduar - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

301 pacientë me koronavirus po trajtohen në QKUK dhe spitalet rajonale – 22 në gjendje të rënduar

NULL NULL
11/07/2020

Në klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet publike nën menaxhim të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, sipas raportit të datës 11 Korrik 2020, ka të shtrirë 301 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë.

Prej tyre 186 në QKUK dhe 115 në spitalet e përgjithshme, njofton Klan Kosova

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 184 janë në oksigjenoterapi, 132 në QKUK dhe 52 në Spitalet e Përgjithshme.

Nga numri prej 301 pacientëve, 22 janë në gjendje të rënduar me përkujdesje intensive.