Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

26-vjeçari francez thyen rekordin botëror të zhytjes së thellë (VIDEO)

NULL NULL
11.08.2022 21:48

Një zhytës i lirë francez theu rekordin botëror të zhytjes më të thellë teksa zbriti në një thellësi prej 120 metrash me dy pendë.

Arnaud Jeraldit iu deshën 3 minuta e 34 sekonda për të përfunduar zhytjen, gjatë konkursit vjetor “Vertical Blue” në Bahamas, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Po ashtu kjo është hera e shtatë që 26-vjeçari thyen rekordin botëror në karrierën e tij.

“Vertical Blue” është një garë e përvitshme që zhvillohet në Bahamas, ku sportistët mund të zhyten deri në 6 herë për çdo disiplinë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.