15:23, 29 Qershor 2020

Në 24 orët e fundit, 242 persona të tjerë u sëmurën nga virusi korona në Serbi, kështu që numri i përgjithshëm i personave të prekur me këtë virus 14.228 që nga fillimi i epidemisë.

Siç raporton Tanjug, numri i vdekjeve në një ditë është rritur në katër, ndërsa gjithsej 274 njerëz kanë vdekur, ndërsa numri i të infektuarve që po trajtohen me respirator po rritet dhe aktualisht qëndron në 36, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë