Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

24 vjet nga Beteja e Koshares

NULL NULL
09.04.2023 07:27
Beteja e Koshares
Beteja e Koshares

Sot janë bërë 24 vjet nga Beteja e Koshares.

Kjo betejë është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket e UÇK-së.

Beteja u zhvillua më 9 prill 1999 në kuadër të operacionit “Shigjeta” në brigadën 138, në krye të së cilës ishte Agim Ramadani.

Thyerja e kufirit në mes të Kosovës dhe Shqipërisë i hapi rrugë furnizimit me armatim dhe mbështetje logjistike për shumë zona të luftës brenda Kosovës.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.