24 orë vdekjeprurëse në Bakhmut, raportohet për qindra të vrarë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

24 orë vdekjeprurëse në Bakhmut, raportohet për qindra të vrarë

NULL NULL
12.03.2023 09:34
Bakhmut luftimet

Qindra njerëz janë vrarë në 24 orët e fundit në luftën për Bakhmutin, sipas pretendimeve nga Ukraina dhe Rusia.

Një lumë i vogël, që përshkon qytetin lindor, besohet të jetë vija aktuale e frontit, pasi forcat e Kremlinit vazhdojnë të sulmojnë.

Serhiy Cherevatyi, një zëdhënës i ushtrisë ukrainase, tha të shtunën se 221 trupa pro-Moskës u vranë dhe më shumë se 300 u plagosën, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Ndërkohë, Ministria ruse e Mbrojtjes tha se deri në 210 ushtarë ukrainas u vranë në pjesën më të gjerë të Donetskut në vijën e frontit.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.