23 vjet nga Masakra e Krushës së Madhe - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

23 vjet nga Masakra e Krushës së Madhe

NULL NULL
3 months më parë

Sot janë bërë 23 vjet nga masakra në Krushë të Madhe në Rahovec.

Më datë 25, 26 dhe 27 mars të vitit 1999, forcat serbe kanë masakruar 243 persona, ku nuk u kursyen as gratë, pleqtë e fëmijët, njofton Klankosova.tv.

Kjo masakër është ndër më të mëdhat që regjimi i Millosheviqit e ka kryer në Kosovë mbi popullsinë civile.

Në nderim të viktimave, homazhe në Krushë të Madhe do të bëjnë liderët e shtetit të Kosovës.