Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

23 medalje në Evropiane nga xhudistët kosovarë, Kuka: Krenar!

NULL NULL
06.11.2023 13:51

Xhudoja kosovare vazhdon të tregojë suksese të larta kudo që marrin pjesë.

Ekipi i drejtuar nga mjeshtri Driton Kuka ka fituar 23 medalje në Kampionatet Evropiane për të rritur.

Shtatë është numri i medaljeve të arta të fituara, teksa të argjendta katër.

Ndërkohë, medaljet e bronzta të fituara nga xhudistët kosovarë është 12 sosh.

Driton Kuka ka thënë se është krenar me këtë arritje.

Përndryshe, në kampionatin e fundit që u mbajt në Montpellier të Francës, plot katër medalje u fituan. /Klankosova.tv.

No photo description available.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.