Rooney: Vitin tjetër e fitojmë titullin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rooney: Vitin tjetër e fitojmë titullin

NULL NULL
21/05/2015

Waney Rooney është optimist për të ardhmen e Manchester United.

Kapiteni thotë se skuadra nga “Old Trafford” do të fitojë titullin e kampionit në Premier League.

“Këtë edicion synimi ishte të riktheheshim në Champion League dhe ia dolëm, kurse vitin tjetër synojmë titullin”, tha Rooney.

Sulmuesi ka realizuar mbi 300 paraqitje për skuadrën e Manchester United dhe ka shënuar 170 gola.

Waney Rooney vazhdon të mbetet lojtari kryesor i skuadrës së Unitedit.