Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

21 të vdekur nga shpërthimi i zjarrit në një spital në Pekin të Kinës

NULL NULL
18.04.2023 21:19
Kine
Kine

21 persona kanë vdekur nga një zjarr që ka shpërthyer në një spital të Pekinit, i cili e detyroi evakuimin e dhjetëra pacientëve, sipas mediave kineze.

Ekipet e reagimit të urgjencës e kuptuan se zjarri ka ndodhur pak para orës 13:00 me orën lokale në Spitalin Changfeng të Pekinit, në distriktin Fengtai të kryeqytetit.

Zjarri u shua rreth gjysmë ore më vonë dhe përpjekjet e ekipeve të shpëtimit vazhduan rreth dy orë të tjera.

Stafi i spitalit i largoi 71 pacientë pasi shpërtheu zjarri. Nuk dihet nëse menjëherë të gjithë pacientët e spitalit ishin gjetur dhe evakuuar nga zjarri, shkruan AlJazeera, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.