Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

20 vjet nga fillimi i luftës në Irak, ushtari britanik tregon se si helmeta ia shpëtoi jetën (VIDEO)

NULL NULL
20.03.2023 08:58
Lufta ne Irak
Lufta ne Irak

Kanë kaluar 20 vjet që nga fillimi i pushtimit të Irakut.

Kevin Stacey ishte në mesin e mijëra trupave britanike Black Watch të dislokuara në Irak në vitin 2003.

Ai tregoi se si helmeta ia shpëtoi jetën nga një plumb që e goditi në kokë gjatë luftës.

Ai përfundoi duke shërbyer në tre turne të vendit, pavarësisht se u plagos rëndë nga një IED në Basra në vitin 2004, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Që nga largimi nga ushtria, Kevin e ka ndjekur pasionin e tij për çiklizëm në malësitë skoceze, duke e ndihmuar atë të pajtohet me përvojat e tij.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.