2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19, një i vdekur - Klan Kosova

2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19, një i vdekur

NULL NULL
4 months më parë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë shënuar 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19 si dhe ka vdekur një person që ishte i prekur me këtë virus.

Në njoftimin e lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë thuhet se janë shëruar 458 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.705.

Ndërsa, në total numri i rasteve aktive është 17,743, transmeton Klankosova.tv.