2 mijë e 378 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

2 mijë e 378 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

1 javë më parë

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 14.763 raste nga 59.033 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 601 raste të vdekjes.

Ndërkaq, numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 11.784 raste.

Numri i rasteve me COVID-19 aktive është 2.378, transmeton Klan Kosova.