Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

198 mjekë palestinezë janë vrarë në Gaza që nga 7 tetori

NULL NULL
02.12.2023 17:26

Që nga nisja e konfliktit ndërmjet Izraelit dhe Hamasit, më 7 tetor, deri më tani janë vrarë 198 mjekë palestineze.

Gjatë konfliktit të armatosur janë vrarë po ashtu 112 punonjës të OKB-së sipas Kombeve të Bashkuara, raporton Klan Kosova.

Janë vrarë 73 gazetarë dhe punonjës të medias, sipas Sindikatës së Gazetarëve Palestinez

Dhe 15 punonjës të mbrojtjes civile, sipas Mbrojtjes Civile Palestineze.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.