196 të infektuar dhe 134 veta mposhtin COVID-19 brenda 24 orësh

196 të infektuar dhe 134 veta mposhtin COVID-19 brenda 24 orësh

1 muaj më parë

196 persona janë infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë nga koronavirusi.

Sipas IKSHPK-së, 134 të tjerë kanë arritur të shërohet nga ky virus, ndërkaq 16 veta kanë humbur betejën me të, transmeton Klan Kosova.

Në total ky virus deri tash ka marrë 300 jetë në vend.