0:17, 8 Shtator 2019

Bianca Andreescu ka mposhtur kampionen e shumëfishtë Serena Williams në finale të US Open me rezultat 2:0 në sete (6:3, 7:5).

Andreescu tani është kanadezja e parë që arrin në finale të US Open një ditë më parë duke mposhtur zviceranen Bencic, ndërsa tani habiti të gjithë dhe mposhti bindshëm amerikanen Serena Williams, njofton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë