Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

140 punëtorë teknik të shkollave në Prishtinë hyjnë në grevë, shkak mungesa e kontratave

NULL NULL
06.04.2023 14:40

Rreth 140 punëtorë teknik të shkollave në komunën e Prishtinës kanë hyrë në grevë, shkaku i mungesës së kontratave të reja të punës, që nga 1 prilli.\

Njoftimi u bë nga Federata Sindikale e Punëtorëve Teknik të Sektorit Privat të Kosovës.

“Këta nuk do të kryejnë shërbime për këto shkolla, se çka do të ndodhë me higjienën e shkollave, këtë më si miri e dinë nga Komuna e Prishtinës, e cila për ne është e papërgjegjshme në punën e tyre”, thuhet në njoftim.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.