Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

13-vjeçarja thyen rekordin botëror për truket magjike nënujore (VIDEO)

NULL NULL
17.11.2023 13:44
rekordi guinness

Një vajzë 13-vjeçare kombinoi dashurinë e saj për zhytjen në skuba me pasionin e saj për magjinë dhe theu një rekord botëror Guinness për 38 truke në 3 minuta teksa ishte nën ujë.

Avery Emerson Fisher veshi pajisjet e saj të zhytjes dhe hyri në rezervuarin e tunelit në Akuariumin e Gjirit në San Francisko.

Fisher u regjistrua duke kryer 38 truke magjike në tre minuta teksa ishte zhytur në ujë, duke thyer rekordin e 20 trukeve të vendosura nga magjistari britanik Martin Rees më 2020.

Fisher ka 12 certifikata të zhytjes dhe ka qenë në më shumë se 30 zhytje në oqean. Ajo tha se shpreson se Rekordi i saj Botëror Guinness do të rrisë ndërgjegjësimin për ruajtjen e oqeanit dhe do të frymëzojë më shumë njerëz që të merren me zhytje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.