18:22, 28 Shkurt 2019

Një 13-vjeçar nga India, luan çuditërisht veprat e kompozitorit të famshëm botëror Mozart me sy mbyllur. Me një talent të jashtëzakonshëm, Lydian Nadhaswaram ishte i ftuar së fundmi në “The Ellen Show”, ku tregoi se ushtrohet në ditë 5-6 orë në ditë.

Krahas performancës fantastike dhe të rrallë në piano, adoleshenti ka folur edhe për pjesëmarrjen e tij në kompeticionin “The World’s Best”. Kjo e fundit është një produkt televiziv me disa seri ku konkurrojnë talente nga çdo cep i botës dhe një prej tyre është edhe 13-vjeçari nga India, shkruan mapo.al përcjellë Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë