Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

13 perimet më të shëndetshme në botë

NULL NULL
08.02.2019 22:00

Perimet janë të njohura për funksionin e tyre në shëndetin e njeriut.

Shumica e perimeve kanë pak kalori por shumë vitamina, minerale dhe fibra, njofton Klan Kosova.

Megjithatë, disa perime janë më të shëndetshme, të tilla si të afta për të luftuar inflamacionin ose për të zvogëluar rrezikun e sëmundjes.

Më poshtë po ju listojmë disa nga këto që konsiderohen si perimet më të mira në botë:

Spinaqi

Karota

Brokoli

Hudhra

Lakra Brukseli

Lakër jeshile

Bizele të gjelbërta

Rrepë nën tokë

Xhenxhefili

Shparg (Asparagus)

Lakër e kuqe

Patatet e ëmbla

Kohlrabi (rrepë gjermane)

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.