12 viktima dhe 616 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

12 viktima dhe 616 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

NULL NULL
1 month më parë

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 viktima dhe 616 raste të reja me COVID-19.

Gjatë këtyre orëve janë shëruar 148 pacientë teksa mbeten edhe 6,289 raste aktive me COVID-19.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 148 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar./TCH