Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

12 të vrarë nga një sulm iranian në Irak

NULL NULL
08.09.2018 17:26

Sot të paktën 12 persona u vranë dhe më shumë se 30 të tjerë u lënduan në një sulm iranian që ka ndodhur në Irak.

Një gjë të tillë e konfirmoi edhe nënkryetari i Koy Sanjaq, Shirwan Jala.

“Disa nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë”, tha ai, transmeton Klan Kosova.

Kurse, raportohet se edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë, Mustafa Mawludi ishte në mesin e të lënduarve.

Këta të fundit u transferuan nëpër spitalet e Erbil për tretman mjekësor.

E themeluar në vitin 1996, Partia Demokratike e Kurdistanit iranian ka funksionuar në Erbil.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.