12 të lënduar në mesin e tyre tetë fëmijë nga aksidenti i autobusit serb në Bullgari - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

12 të lënduar në mesin e tyre tetë fëmijë nga aksidenti i autobusit serb në Bullgari

NULL NULL
14/08/2022

Një autobus me targa të Serbisë ka dalë nga rruga në Bullgari ku janë lënduar 12 persona, në mesin e tyre tetë fëmijë e katër të rritur.

Nga 12 persona të lënduar, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë, të cilët janë transportuar në spitalin e Stara Zagorës, që është vendi më i afërt i aksidentit, transmeton Klankosova.tv

Nga dy personat e lënduar rëndë, njëri nga ta është fëmijë, ku siç shkruan RTS, autobusi vinte nga një pushim në Detin e Zi dhe nuk dihet zyrtarisht shkaku i aksidentit.