9:21, 26 Maj 2020

Nëntë persona të prekur me koronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të QKUK-së

Sipas kësaj klinike, 5 raste janë në gjendje stabile, dy raste trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Bëhet e ditur se në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste të tjera në gjendje të rëndë, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë