12:03, 1 Qershor 2020

Një numër i policëve të Bostonit u lënduan gjatë protestave të dielën në mbrëmje, në të cilën u arrestuan 40 persona, tha policia.

Shtatë oficerë të lënduar u dërguan në spital, më shumë prej tyre u mjekuan në vendngjarje tha departamenti i policisë në një postim në Twitter

Mbrëmjen e së dielës, Garda Kombëtare e Masaçusets arriti në Boston për të shpërndarë protestuesit e mbetur dhe për t’iu përgjigjur raporteve për plaçkitje dhe vandalizëm, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë