11 të vdekur në Pakistan - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

11 të vdekur në Pakistan

NULL NULL
03/05/2015

Si pasojë e përfshirjes nga flakët të një autobusi në rajonin Hayrpur Natan Shah të Pakistanit kanë humbur jetën 11 persona, njoftuan burime nga vendi i ngjarjes.

Sipas informacioneve të marra nga autoritetet e policisë, mësohet se autobusi ka rënë në kontakt me një kabllo të tensionit të lartë duke shkaktuar flakë në autobus.

Sipas njoftimeve, nga 11 të vdekurit, shtatë ishin gra dhe tre fëmijë, ndërsa janë plagosur afërsisht 40 të tjerë.

Të plagosurit janë dërguar për mjekim.

Me anë të një deklarate, kryeministri i vendit, Navaz Sherif ka shprehur ngushëllimet për të afërmit e atyre që humbën jetën.