11-shja më e mirë në Evropë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

11-shja më e mirë në Evropë

NULL NULL
01/06/2015
Goal.com e ka publikuar 11-shen më të mirë në Evropë, pas përfundimit të ligave më të forta evropiane.

Dy finalistët e Champion League, Barcelona dhe Juventus janë dominuese me nga dy futbollistë.

Liga e Spanjës, respektivisht La Liga, ka tre futbollistë, kurse nga dy i kanë Premier League, Seria A dhe Bundelsiga.

Formacioni: De Gea (Manchester United), Pique (Barcelona), Bonucci (Juventus), Douglas (Dnipro), De Bryune (Wolfsburg), Alaba (Bayern), Verrati (PSG), Hazard (Chelsea), Tevez (Juventus), Messi (Barcelona), Ronaldo (Real Madrid).